Agencja Artystyczna ADC
Zenon Martyniuk

Zenon Martyniuk w 1989r założył grupę Akcent.

W 1991 roku ukazała się kaseta zespołu, zatytułowana po prostu "Akcent 1".

Znalazły się na niej pierwsze przeboje zespołu: "Chłopak z gitarą", "Dajcie mi gitarę", "Tabu tibu". Rozbrzmiewały one wówczas praktycznie w całej Polsce, również tam, gdzie muzyka disco polo nie cieszyła się wczesniej popularnością.

W swojej długoletniej karierze zespół dorobił sie wielu cieszących się do dziś ogromną popularnością przebojów tj:
"To właśnie ja", "Kołysanka dla ukochanej", "Oczarowałaś mnie", "Żegnaj mała", "Psotny wiatr", "Wyspa szczęśliwych snów" i "Królowa nocy", "Lato jest po to by kochać", "Pada deszcz", "Wspomnienie", "Moja gwiazda", "Dziewczyna z klubu disco", "Rodzinny dom" i "Moja gwiazda".

Zenon Martyniuk został utytuowany wieloma prestiżowymi nagrodami m in.: Nagroda burmistrza miasta Ostróda - Ostróda 2006, Nagroda za twórczość, utwór "Lambada na brzegu morza" - Ostróda 2005, Nagroda publiczności za utwór "Pragnienie miłości" - Ostróda 2004, Nagroda publiczności za utwór "Graj gitaro graj" - Ostróda 2003, Nagroda publiczności za utwór "Ja płaczę nocą" - Ostróda 2002, Nagroda za hit festiwalu za utwór "Laura" - Ostróda 2000, Główna nagroda Grand Prix na festiwalu w Ostródzie - 1998

Copyright 2012 ® Agencja Artystyczna ADC Artysta dla ciebie